Kullanıcılara Göre Samsung Galaxy S9 mu Yoksa iPhone X mi ?

Akıllı telefon dünyasının iki devi Samsung ve Apple’ın en iyi telefonları, bu kez kullanıcıların değerlendirmeleriyle kıyaslandı. Son raporlara göre Samsung Galaxy S9 ve S9 Plus, iPhone X’u geride bıraktı. 

Eğer yeni bir telefon almak istiyoranız  ve piyasadaki en üstün özelliklere sahip cihazlardan birini satın almak istiyorsanız, Samsung ve Apple rekabetini de düzenli bir şekilde takip etmeniz gerekiyor.Bu iki firmanın kıyasıya mücadele ettiği yarışta işler iyice kızışıyor. Bir tarafta yeni tasarımı ile öne çıkan iPhone X, diğer tarafta ise Android telefonların en özgün tasarıma sahip olan Galaxy S9 ailesi var. Son resmi raporlara göre de  durumlar biraz daha karışık.                                                                                                                  Çünkü amiral gemisi rekabetinde söz sahibi olan Galaxy S8 ve iPhone 8 gibi cihazlar da var.

 

Tabikide her iki cihazın da birbirleri karşısında üstün geldikleri bazı özellikleri var. Ancak en son sözü her zaman kullanıcılar söylüyorlar. Consumer Reports tarafından yayınlanan son resmi raporlara göre Galaxy S9 ve S9 Plus, kullanılabilirlik, hız ve ses performansı açısından kullanıcı değerlendirmelerine göre zirvenin sahibi oldular.

Samsung cihazlarının bu sene de zirveye çıkmalarının birçok nedeni var. Consumer Reports, cihazların tüketiciler tarafından en sevilen yönünün dayanıklılık olduğunu açıkladı. Cihazların düşme testlerinde gösterdikleri performans gerçekten de takdiri hakediyordu. Apple cihazlarının ise her sene olduğu gibi bu sene de tasarım anlamında zirveyi kimseye kaptırmıyor.Çentik konusunda ise kullanıcıların çoğu fazla rahatsız olmadığını ve bir süre kullandıktan hoş gözüktüğünü rahatsız etmediğini  belirtmiştirler.

Samsung, ilerleyen yıllarda cihazlarındaki tasarım çizgisini bozar mı bilinmez, ancak firmanın Android cephesindeki tek özgün üretici konumunda olması ona büyük bir avantaj sağlayacaktır. 

Samsung’un tüketici raporlarını ne kadar fazla  önemsediklerini biliyoruz. Firmanın bu yaklaşımı mutlak suretle yerli üreticilere de örnek olmalı. Tüketici memnuniyeti, artık eskisi gibi rekabet edebilmek için arka planda değil. Firmalar, kullanıcıların istek ve arzularını gerçekleştirmek zorundalar. 

Bu linkten konu hakkında daha fazla bilgi öğrenebilirisiniz. 

 

Size göre Samsun S9 mu yoksa Iphone X mi daha iyi yorumlara bekliyoruz 🙂

Benzer Yazılar

Yorum Yaz