Html+Css+Php & WordPress

Web Tarayıcıların Ana Dili Olan Html mi &Gümüzün Hazır Site Platformu WordPress mi ?

Günümüzün tartışılan konularından biri olan web site yaparken wordpress’i mi , yoksa web tarayıcıların ana dili olan html (Hyper Text Markup Language)  mi ?

Günümüzdeki bazi insanlar herşeye daha hızlı ulaşmak için hazır şeyleri tercih ederken  bazi insanlar kendi üretkenliğini ortaya koyup yeni şeyler üretmeyi tercih ediyor .Hobi olarak internet sitesi yapıyorsanız WordPressi şiddetle öneririm .Profesyonel olarak kendi sitelerinizi yapmak isterseniz html ile web sitenize kendi düşüncelerinizi daha iyi aktarabilirsiniz.

HyperText Markup Language veya HTML, İnternet kullanıcılarının uğrak yeri olan web sayfalarını oluşturmak için kullanılan standart kodlama dillerinden biridir. İlk kez fizikçi  Tim Berners-Lee tarafından 1989 yılında oluşturulmuştur.

WordPress günümüzde blog kullanıcılarının en çok kullandığı açık kaynaklık yazılım sistemidir. Google tarafında hızlı indexlenen, bol tema seçeneği ve kullanım kolaylığı olması sebebiyle oldukça çok tercih edilen yazılım 2001 yılından bu yana kullanılmaya başlanmıştır.

WordPress’in geliştiricileri ise ;

Matt Mullenwegg

 Mark Jaquith

 Andrew Ozz

 Peter Westwood,

Ryan Boren

 Jane Wells

Andrew Nacin‘dir.

Benzer Yazılar

Yorum Yaz